Sok z aloesu ma wiele cennych wartości, poznaj je wszystkie

Sok z aloesu (https://www.bee.pl/9261-aloes) ma wiele bardzo cennych wartości. Aloes to nie tylko wspaniała i piękna roślina, która z pewnością ozdobi nasze wnętrze, ale także ma swoje zastosowanie w kosmetykach. Sok aloesowy pomoże nam w leczeniu alergii czy wzmocnieniu odporności. Do czego może się nam przydać i czy warto go zakupić? Odpowiadamy.

Sok aloesowy wspomaga odchudzanie?

Sok aloesowy, jak sama nazwa wskazuje pochodzi od rośliny – aloesu. Ma wiele dobrych zastosowań i świetnie wpływa na nasz organizm. Sam aloes dodawany jest do różnych kosmetyków czy stosowany sam np. do skóry, czy do włosów. Aloes przede wszystkim świetnie nawilża nasze ciało. Jakie zastosowanie może mieć więc sok aloesowy?

Przede wszystkim możemy bez obaw go wypić, nie jest on trujący. Wspiera nasz organizm wewnętrznie, pomagając naszemu układowi pokarmowemu odpowiednio funkcjonować. Wspomaga także odchudzanie, poprzez przyśpieszenie przemiany materii, zatem świetnie sprawdzi się dla osób, które pragną zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Sok aloesowy nie jest dla każdego

Sok aloesowy wykorzystywany jest nie tylko przy odchudzaniu, ale także w leczeniu symptomów wrzodów czy zaparć, jako iż wykazuje właściwości przeczyszczające. Napój posiada również właściwości, które wspierają nasz układ immunologiczny, a co za tym idzie łatwiej poradzić nam sobie z wszelakimi wirusami czy bakteriami.

Sok aloesowy, chodź nie jest trujący, może uczulać. Picie soku jest korzystne dla naszego ciała, jednak jego nadmierne spożycie może źle wpłynąć na kobiety w ciąży, właśnie ze względu na jego właściwości przeczyszczające. Soku aloesowego nie powinniśmy także przykładać do skóry dzieci, ze względu na możliwość wystąpienia reakcji alergicznych, podrażnień czy nawet poparzeń.

Właściwości soku z aloesu

Skoro już wiemy, do czego stosować sok z aloesu i kto powinien go unikać, warto odpowiedzieć na pytanie – jakie właściwości ma sok aloesowy? Przede wszystkim zawiera on wiele witamin i minerałów takich jak witaminy A, C, E, kwas foliowy, czyli B9, witaminy z grupy B (w tym B12) czy cholinę. Dodatkowo zawiera on wiele mikroelementów, które są niezbędne dla naszego organizmu jak potas, żelazo, wapń, magnez, cynk, miedź, mangan, selen czy chrom.

Sok z aloesu ma właściwości antyseptyczne i dezynfekujące, ponieważ zawiera składniki aktywne biologicznie m.in. siarkę, kwas salicylowy, cynamonowy, azot mocznik fenol czy lupeol. Łagodzi także podrażnienia czy wszelakie stany zapalne, ze względu na 12 substancji, które działają łagodząco i przyśpieszą gojenie ran. Jak wszystko jednak powinien być używany z głową i nie możemy przesadzić z jego ilością. Jeśli przedawkujemy sok z aloesu powinniśmy zgłosić się z problemem do lekarza, bowiem może mieć nieciekawe skutki.

Flower obraz autorstwa Racool_studio - www.freepik.com